Достапни линкови

Сеул: Северна и Јужна Кореа постигнале договор за разговори за подобрување на односите


Северна и Јужна Кореа постигнале договор за дводневни разговори, посветени на подобрувањето на меѓусебните односи. Билатералните преговори ги предложила Северна Кореја, која одбива да се врати на шест партитните состаноци за нејзината нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG