Достапни линкови

Грозни: Убиени над 40 чеченски бунтовници


Руските сили во Чеченија соопштија дека во изминативе денови убиле над 40 бунтовници. Големата офанзива врз позициите на чеченските бунтовници била превземена како превенција од можни терористички напади за време на прославите на 60-годишнината од Победата врз фашизмот.
XS
SM
MD
LG