Достапни линкови

Приштина: Посета на македонскиот министер за одбрана Јован Манасиевски


Македонскиот министер за одбрана Јован Манасиевски денеска во Приштина ќе разговара со шефот на УНМИК Сорен Јесен Петерсен и со командантот на КФОР Ив Де Кермабон. Како што е најавено, Манасиевски треба да има средби и со косовскиот претседател Ибрахим Ругова и премиерот Бајрам Косуми.
XS
SM
MD
LG