Достапни линкови

Техеран: Иран ќе рестартира дел од нуклеарната програма


Иран ќе рестартира дел од нуклеарната програма, која времено беше замрзната во договор со Европската Унија. Официјален Техеран соопшти дека ќе ги продолжи активностите за збогатување ураниум, со што ќе биде прекршен договорот со претставниците на Британија, Франција и Германија, постигнат во ноември минатата година
XS
SM
MD
LG