Достапни линкови

Каиро: Изгласани измените во Уставот


Египетскиот парламент ги изгласа измените на Уставот со кои за прв пат ќе се овозможи на претседателските избори да се појават повеќе кандидати. Досега во Египет се одржуваа своевидени референдуми на кои граѓаните се изјаснуваа дали се за тоа Хосни Мубарак да биде шеф на државата. Идните претседателски избори се закажани за септември годинава.
XS
SM
MD
LG