Достапни линкови

Њујорк: Нова светска турнеја на Ролинг Стоунс


Легендарниот рок енд рол состав Ролингстоунс, чии водечки членови имаат над шеесет години синоќа во Њујорк најави нова светска турнеја, како и нов албум. Пејачот Мик Џегер прецизираше дека турнејата ќе почне на дваесет и први авгиуст годинава во Бостон и оти во идната година ќе продолжи во Европа.
XS
SM
MD
LG