Достапни линкови

Клокот: Силна експлозија


Рано изутрината во село Клокот на источно Косово се слушнала силна експлозија во која, според српски извори во воздух е крената куќата на Слободан Маринковиќ. Тој наводно бил киднапиран уште во 1999 година и убиен. Неговото семесјтво не било во куќата за време на експлозијата.
XS
SM
MD
LG