Достапни линкови

Бразил: Самит на лидерите на латино американските и арапските земји


Во Бразил денеска ке биде одржан првиот самит на лидерите на Латино американските и Арапските земји. Целта е развој на политичките и економските врски кои сега се оценуваат како минимални. Сепак повеќето лидери од 22 членки на Арапската лига нема да присуствуваат на самитот. Најево е присуство на претседателите на Ирак, Алжир, Џибути, Катар како и претседателот на палестинската власт.
XS
SM
MD
LG