Достапни линкови

Букурешт: Состанок на шефовите на дипломатиите на Процесот за соработка во Југоисточна Европа


Во Букурешт денеска се одржуваа состанок на министрите за надворешни работи на Процесот за соработка во Југоисточна Европа пред утрешниот самит на оваа регионална иницјатива. Главни теми се демократската стабилност и платформата за соработка. Утре ке биде донесена Букурештанската декларација.
XS
SM
MD
LG