Достапни линкови

Багдад: Најмалку седуммина Ирачани загинаа во самоубиствен напад


Најмалку 7 ирачани загинаа, а 16 се ранети во утринскиот самоубиствен напад недалеку од американски воен конвој во Багдад, соопшти ирачкаат полиција. Во експолозијата на автомобил бомба уништени се и неколку возила како и стаклата на соседните згради. Недалеку од ова место во саботата во два самоубиствени напади загинаа 22 лица.
XS
SM
MD
LG