Достапни линкови

Тбилиси: Попладнево посета на американскиот претседал Џорџ Буш


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска попладне ќе допатува во Тбилиси, што ќе биде прва посета на американски претседател на Грузија. Покрај разговорите со државниот врв на Груција, предвидено е Буш да им се обрати на грузијците на Плоштадот на Слободата во Тбилиси.
XS
SM
MD
LG