Достапни линкови

Багдад: Четврица Ирачани повредени во експлозија на автомобил бомба


Четворица ирачани биле убиени, а 8-мина повредени при денешниот напад со автомобил бомба во Багдад. Како што јавуваат агенциите, двајца од настраданите биле полицајци. Ирачката армија во Багдад пронашла и тела на 8-мина мачени и убиени ирачани. Инаку, американските сили започнале офанзива против бунтовниците во близина на границата со Сирија при што во првите 24 часа убиле околу 75 милитанти.
XS
SM
MD
LG