Достапни линкови

Багдад: Лидерот на австралиската муслимснска заедница во Ирак


Лидерот на муслиманската заедница во Австралија Тајалдин Ал Хилали замина за Ирак со цел да издејствува ослободување на австралиецот Даглас Вуд кој е киднапиран. Грабнувачите се заканија дека ќе го убијат доколку Австралија не ги повлече своите војници од Ирак.
XS
SM
MD
LG