Достапни линкови

Џалалабад: Двајца американски маринци и 12 авганистански милитанти загинале


Двајца американски маринци и 12 авганистански милитанти загинале во најновите судири во источен Авганистан. До борбите дошло кога американските војници откриле група бунтовници во близина на градот Џалалабад.
XS
SM
MD
LG