Достапни линкови

Ерусалим: Судир меѓу полицијата и палестинските демонстранти


Во источен Ерусалим дошло до судир меѓу полицијата и палестински демонстранти, кои протестирале против забраната за пристап во делот од градот каде што џамијата Ал Акса. Претсавник на израелската полиција изјави дека палестинците се обиделе да го блокираат сообраќајот и почнале да фрлаат камења врз полицајците, по што полицијата применила сила за да ги растера.
XS
SM
MD
LG