Достапни линкови

Москва: Денеска разговори за блискоисточното прашање


Во Москва денеска ќе се одржат и разговори на претставници на Русија, Соединетите држави, Обединетите нации и на Европската Унија за решавње на блиско источните прашања. На средбата како што е најавено треба да присуствува и генерланиот секретар на ОН Кофи Анан.
XS
SM
MD
LG