Достапни линкови

Њујорк: Анан наименува нов пратеник за блискоисточниот процес


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан наименува нов пратеник за блискоисточниот мировен процес. Станува збор за ветеранот на перуанската дипломатија Алваро де Сото, кој на ова функција доаѓа наместо Норвежанецот Терје Ларсен. Инаку, Де Сото беше клучниот преговорач во обидите за реунификација на Кипар.
XS
SM
MD
LG