Достапни линкови

Варшава: Полскиот премиер понуди оставка


Полскиот премиер Марек Белка денеска ја понудил својата оставка и покрај тоа што вечера во парламентот и беше изгласана довреба на неговата влада. Претседателот Александар Квашњевски изјави дека ќе се обиде да го убеди премиерот Белка да остане на функцијата.
XS
SM
MD
LG