Достапни линкови

Токио: Северна Кореа се подготвува да тестира нуклеарен проектил?


Преставник на Јапонското министерство за одбрана соопшти дека има информации оти Северна Кореја веројатно се подготвува да тестира нуклеарен проектил. Оваа информација не е официјално потврдена.
XS
SM
MD
LG