Достапни линкови

Вашингтон: Белорусија последната европска диктатура


Американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека Белорусија е последната диктатура во Европа и побара слободни избори во таа земја. Соединетите Држави сметаат дека во Белорусија егзистира тиранија и ја споредуваат со Куба, северна Кореја и Иран. Изборите во Белорусија се предвиени за наредната година.
XS
SM
MD
LG