Достапни линкови

Вашингтон: Буш заминува на мини европска турнеја


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска заминува на мини европска турнеја, при што ќе ги посети Русија, Летонија и Грузија. Најнапред во Рига, Буш ќе одржи говор за демократијата и слободата, како долгорочни цели за совладување на тиранијата во светот. В понеделник американскиот претсдеател во Москва ќе присуствува на прославата на 60-годишнината од завршувањето на Втората Светска Војна, а потоа во вторник ќе ја посети и Грузија.
XS
SM
MD
LG