Достапни линкови

Багдад: Убиени седуммина полицајци во бомбашки напад


Седумина ирачки полицајци биле убиени, а уште толку повредени при денешниот бомбашки напад во близина на северниот ирачки град Тикрит. Според некои извештаи, станува збор за самоубиствен напад. Вчера, во серијата напади во Багдад, загинаа 24 лица, а претходно во Арбил настрадаа 50-тина луѓе.
XS
SM
MD
LG