Достапни линкови

Израел: Почит за жртвите од Холокаустот


Во Израел денеска со пригодни манифестации се им се одава почит на жртвите од Холокаустот. Премиерот Ариел Шарон пак замина за Полска каде што ќе присуствува на меморијалот во нацистичкиот логор Аушвиц. За време на Втората Светска Војна во повеќе концентарциони логори беа убиени околу шест милиони евреи.
XS
SM
MD
LG