Достапни линкови

Багдад: Најмалку 25 луѓе загинале во неколку напади


Најмалку дваесет и пет луѓе загинале во денешните неколку напади на ирачките бунтовници во Багдад, јавуваат агенциите, повикувајќи се на полициски извори. Цел на нападите кои биле изведени од бомбаши самоубијци биле ирачките сили за безбедност.
XS
SM
MD
LG