Достапни линкови

Сирија: Посета на новиот либански премиер Наџиц Микати


Новиот либански премиер Наџиб Микати престојува во Сирија на разговори за ситуаацијата во односите меѓу двете земји откако во минатата недела од Либан, беа повлечени сириските војници. Екипа на Обединетите Нации ја почна работата со цел да го верификува сириското повлекување.
XS
SM
MD
LG