Достапни линкови

Вашингтон: Рајс повторно го предупреди Иран


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс го повтори предупредувањето на Вашингтон до Иран да не ги продолжува обидите да дојде до нуклеарно оружје. Техеран мора да се однесува според меѓународните норми, изјави Рајс по средбата во Вашингтон со еврокомесарот Солана.
XS
SM
MD
LG