Достапни линкови

Москва: Изјава на рускиот министер за одбрана Сергеј Лавров


Рускиот министер за одбрана Сергеј Лавров предупреди дека Русија, како и остатокот од светот, се соочува со закани што ги донесе периодот по Студената војна и затоа е потребна трансформација на руските воени сили. Тој оцени дека поради локалните, верските и етничките конфликти кои се појавија во изминативе петнаесет години, светот станал несигурно место за живеење.
XS
SM
MD
LG