Достапни линкови

Ербил: Најмалку 60 Ирачани загинале во бомбашки напад


Во денешниот напад на бомбаш самоубиец во ирачкиот град Ербил загинале најмалку шеесетина ирачани, додека уште над стотина други биле повредени. Во првичните извештаи се наведува дека нападот се случил во еден регрутен центар во Ербил во кој претежно живеат курди. Во Багдад пак денеска е соопштено дека во синоќешните експлозии на поставени мини загинале двајца американски војници.
XS
SM
MD
LG