Достапни линкови

Вашингтон: САД имаат капацитет да се одбранат од северно корејската нуклеарна закана


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс изјави дека Соединетите Држави имаат капацитет да се одбранат од северно-корејската нуклеарна закана. Ова е всушност одговор на извештаите дека Северна Кореја тестирала проектили со краток дострел, што Белата Куќа го оцени како провокација.
XS
SM
MD
LG