Достапни линкови

Париз: Извештај на Репортери без граници за слободата на печатот


53-ца новинари загинале во текот на минатата година, а Ирак со 19 убиени и над 12 киднапирани и натаму е најопасно место за новинарите, соопшти денеска организацијата Репортери без граници. Во извештајот по повод светскиот ден на слободата на печатот, се наведува и дека владите на Туркеминстан, Северна Кореја и Еритреја предничат во цензурата.
XS
SM
MD
LG