Достапни линкови

Лахоре: Најмалку 20 загинати во експлозија на гас


Најмалку 20 луѓе загинале при експлозија на гас во една зграда во пакистанскиот град Лахоре, соопшти полицијата. Причините за експлозијата, од која биле оштетени и соседните згради, не се познати.
XS
SM
MD
LG