Достапни линкови

Ерусалим: Посета на турскиот премиер Реџеп Ердоган


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган денеска заминува во дводневна посета на Израел на разговори со израелските и палестинските лидери за мировниот процес на Блискиот исток. Пред почетокот на посетата тој изјави дека врските на неговата земја со Израел остануваат цврсти покрај тензиите околу израелската политика против Палестинците.
XS
SM
MD
LG