Достапни линкови

Каиро: Терористички напади, загинаа тројца напаѓачи, повредени осум лица


По вчерашните два одвоени напади во центарот на Каиро во кои загинаа тројца напаѓачи, а осум лица се повредени одговорноста на Интернет сајт ја презедоа две милитантни групи, но засега не може да се потврди автентичноста на одговорнсота. Во напдот во кој мета беше туристичкиот дел на Каиро во близина на египетскиот музеј меѓу повредените четворица се странски државјани.
XS
SM
MD
LG