Достапни линкови

Брисел: Ден на отворени врати во ЕУ


Во трите главни институции на Европската Унија, Парламентот, Комисијата и Советот на Министрите денеска е Ден на отворени врати. Тоа е во рамките на денот на французинот Роберт Шуман кој заедно со Жан Моне придонесоа за интеграција на повоена Европа.
XS
SM
MD
LG