Достапни линкови

Рамала: Посета на рускиот претседател Владимир Путин


Рускиот претседател Владимир Путин денеска, со високи почести, беше пречекан во Рамала, на Западниот Брег. Тоа е последна станица од неговата неколкудневна блискоисточна турнеја. На средбата со палестинскиот лидер Махмуд Абас, меѓу другото, станало збор и за идејата на Путин за одржување самит за Блискиот исток претстојната есен во Москва. Путин вчера престојуваче во Израел, во прва посета на еден руски претседател на еврејската држава.
XS
SM
MD
LG