Достапни линкови

Флорида: Потпишан анти криминален закон


Гувернерот на Флорида и брат на американскиот претседател Џеб Буш потпиша анти – криминален закон со кој се дозволува на луѓето да убијат во самоодбрана. Според подржувачите на законот, станува збор за логично проширување на правото и на јавни места. Досега имено, вакво право на самоодбрана постоеше за заштита на на животот во сопствениот дом.
XS
SM
MD
LG