Достапни линкови

Тулуз: Пробен лет на најголемиот патнички авион на светот


Најголемиот патнички авион во светот – Ер Бас А380 денеска во Тулуз го имаше првиот пробен лет. Повеќе илјади луѓе го набљудуваа летот, кој беше директно пренесуван и на повеќе светски телевизии. Ер-Бас А380 ќе може да пренесува над 800 патници.
XS
SM
MD
LG