Достапни линкови

Шри Ланка: Најмалку 50 загинати во сообраќајна несреќа


Најмалку 50 луѓе загинале во сударот на воз и автобус во северо-западниот дел на Шри Ланка. Според полицијата, за несреќата веројатно бил виновен возачот на автоусот.
XS
SM
MD
LG