Достапни линкови

Свет: Поздравено повлекувањето на сиријските сили од Либан


Повеќето западни лидери го поздравија повлекувањето на сириските сили од Либан, меѓутоа генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан изјави дека треба да се почека на верификацијата од страна на тимот на Светската организација. Сириските воени сили и разузнавачки служби беа стационирани во Либан речиси 30 години.
XS
SM
MD
LG