Достапни линкови

Пекинг: Посета на американскиот помошник државен секретар Кристофер Хил


Американскиот помошник државен секретар Кристофер Хил денеска пристигна во Пекинг на разговори со цел враќање на Северна Кореа на преговарачка маса околу нејзината контраверзна нуклерана програма. Пјонгјанг се противи на обновувањето на шестпартитните преговори се додека Вашингтон, како што беше наведено, не се откаже од непријателската политика спрема Северна Кореа.
XS
SM
MD
LG