Достапни линкови

Индија: Посета на генералниот секретар на ОН Кофи Анан


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан престојува во Индија на разговори околу планираните реформи на Светската организација. Индија неколку години бара постојано место во Советот за безбедност со образложени дека најголемата демократска земја во светот заслужува повлијателна улога во Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG