Достапни линкови

Казахстан: Слета руската вселенска капсула Сојуз


Руската вселенска капсула со тричлен екипаж изутрината слетала во степата на северот на Казахстан, јавија агенциите. Астронаутите италијанецот Роберто Витори, русинот Салиџан Шарипов и американецот Лирој Чјао претходно престојуваа на Меѓународната вселенска станица. Во станицата сега има уште двјца астронаути.
XS
SM
MD
LG