Достапни линкови

Лондон: Лабуристите на Блер водат со шест проценти


Лабуристите на британскиот премиер Тони Блер водат со шест проценти во однос на опозициската конзервативна партија, покажува анкетата чии што резултати ги објави лондонски Сандеј Телеграф. Минатата недела лабуристите имаат предност од девет проценти во однос на конзерватиците. Според резултатите триесет и девет проценти од испитаниците смета дека Блер би бил најдобар премиер, лидерот на конзервативците Мајкл Хауард има поддршка од 24 проценти, додека првиот човек на либерал-демократите Чарлс Кенеди го поддржуваат 19 проценти од анкетираните.
XS
SM
MD
LG