Достапни линкови

Рамала: Именувани нови шефови на три разузнавачки и безбедносни служби на Палестинците


Палестинскиот претседател Махмуд Абас именуваше нови шефови на три разузнавачки и безбедносни служби во рамки на реформата на безбедносниот систем во која како што се најавува ке бидат сменети околу илјада функционери. Со овој чекор палестинската управа продолжува да го исполнува барањето на мегународната заедница да ги реформира корумпираните сили кои не успеваат да го зачувааат редот и да ги спроведуваат законите.
XS
SM
MD
LG