Достапни линкови

Париз: Негативниот исход на референдумот за уставот на ЕУ би предизвикал големи проблеми


Францускиот премиер Жан Пјер Рафарен изјави дека евентуалниот негативен исход од референдумот во Франција за новиот устав на Европската Унија, би предизвикал големи проблеми и оти би биле потребни 10-тина години за да се дојде до нов предлог. Референдумот ќе се одржи кон крајот на наредниот месец, а според досегашните испитувања на јавното мислење, повеќето французи се против европскиот устав.
XS
SM
MD
LG