Достапни линкови

Вашингтон: САД ќе бараат смртна казна за Закаријас Мусауи


Американската Влада ќе бара смртна казна за францускиот државјанин Закаријас Мусауи, кој ја призна вината за учеството во терористичките напади на 11-ти септември 2001-ва година. Ова го изјави американскиот министер за правда Алберто Гонзалес, откако вчера Мусауи призна дека планирал и одвоен напад врз Белата Куќа и оти работел по наредба на Осама Бин Ладен.
XS
SM
MD
LG