Достапни линкови

Москва: Оценка на Путин за иранската нуклеарна програма


Рускиот претседател Владимир Путин оцени дека со блокирањето на Иран да развие нуклеарна програма за цивилни потреби, можат да бидат предизвикани сериозни последици. Путин, во интервју за израелската телевизија, изјави дека Русија му помага на Иран да користи атомска енергија за мирољубиви цели.
XS
SM
MD
LG