Достапни линкови

Џакарта: Средба меѓу претставници на Јужна и Северна Кореја


Високи претставници на Јужна и на Северна Кореја остварија уште една средба на маргините на Азиско-африканскиот самит во Џакарта. Главна тема била можноста од продолжување на 6-партитните преговори за северно-корејската нуклеарна програма. И покрај овие средби, државната агенција на Северна Кореја во денешниот коментар оценува дека јужниот сосед се подготвува за војна, бидејки добил воена опрема од Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG