Достапни линкови

Скопје: Ослободителна пресуда за обвинетите за „Раштански лозја“


Основниот суд Скопје 2 денеска им изрече ослободителни пресуди на Александар Цветков, Горан Стојков, Бобан Утковски и Митко Кикереков кои беа обвинети за убиството на седуммина странски државјани кај „Раштански лозја“.
XS
SM
MD
LG