Достапни линкови

Кабул: Убиени 12 бунтовници


Американските сили во Авганистан соопштија дека убиле 12-мина бунтовници, откако тие ја нападнале воената база во провинцијата Хост. Според американски извори, во битката, најжестока во последниве неколку месеци, биле користени хеликоптери и тешка артилерија.
XS
SM
MD
LG